Ana sayfa
|
En İyi Ütü
|
Samsung S630
|
Giriş
|
Üye Ol
|
DNS Ayarlarını Değiştirme
  
Kuaza
 
İnternet Explorer Giriş Sayfasını Değiştirme
Kategori: Genel, İnternetEklenme Tarihi: Eki 25th, 2010Ekleyen: Yusuf KARAKUŞ
Share |
Haber baglantisi

İnternet Explorer Giriş Sayfasını Değiştirme

İnternet Explorer giriş sayfasını değiştirmenin birçok yolu var. Bu yazımızda size bunlardan bahsedeceğim. Bilgisayar kullanmaya yeni başlayanlar ya da giriş sayfasını değiştiremeyenler için faydası olacağını düşünüyorum.

1-      En basit yol. İnternet Explorer sayfasını açtıktan sonra Araçlar > İnternet Seçenekleri. Bu yolu izledikten sonra karşımıza küçük bir pencere açılacaktır. Burada orta üst kısımda giriş sayfası bölümü yer almaktadır. Buradaki adres bölümüne istediğiniz bir internet adresi yazıp “Tamam” butonuna basıyoruz ve ana sayfamız değişiyor.

2-      Eğer giriş sayfasını google.com.tr yapacaksanız ve google.com.tr adresine girdiğinizde giriş sayfanız başka bir sitenin adresini içeriyor ise google sayfasında “Google’ı ana sayfam yap” yazısını göreceksiniz. Bu linke tıklayarak google.com.tr adresini ana sayfanız yapabilirsiniz. Ayrıca bazı sitelerde size bu imkanı sunmaktadır. İsteğinize bağlı olarak bu siteleri de ana sayfanız olarak ayarlayabilirsiniz.

3-      İnternet Explorer giriş sayfasını değiştirmek istiyorum fakat giriş sayfası değiştirme yeri pasif durumda. Giriş sayfasını değiştiremiyorum diyen varsa Çözüm:

A-Windows tuşu + r kısa yolunu kullanarak yada Başlat > çalıştır yolunu izleyerek çalıştır penceresini açın. Açılan pencereye “gpedit.msc” yazıp tamam butonuna tıklayın.

B- Karşınıza “Grup ilkesi yönetim konsolu” penceresi çıkacak. Buradan “Kullanıcı yapılandırması > Yönetim şablonları > Windows bileşenleri > İnternet Explorer” dalını seçelim. Sağ taraftaki ekrandan “Giriş sayfası ayarları değişimini devreden çıkar”ı tıklayın.

C-Açılan pencereden “Deve Dışı” seçeneğini seçin. Probleminiz çözülmüş olacaktır.

4-      Başlat > Çalıştır > Regedit > “ REGEDİT/HKEY_CURRENT_USER/SOFTWARE/POİCİES/İNTERNET EXPLORER/CONTROL PANEL/ “ yazdıktan sonra yan tarafta açılan kayıt defterinden var olan internet sitesini silin ve istediğiniz sayfanın adresini yazın.

5-      Başlat > Çalıştır /regedit/HKEY:CURRENT_USER/software/microsoft/internetexploree/main  yazdıktan sonra çıkan yere istediğiniz adresi yazabilirsiniz.

6-      Eğer bu yollarla çözemediyseniz. Google’a giriş sayfasını değiştirme programı yazıp çıkan sitelerin birisinden program indirebilirsiniz. Bu program olayı da gerçekten işe yarıyor.

 


Yazarlarimiz ve son yazilari
Editorun sectikleri