Ana sayfa
|
En İyi Ütü
|
Samsung S630
|
Giriş
|
Üye Ol
|
DNS Ayarlarını Değiştirme
  
Kuaza
 
Philips Azur serisi ütüler
Kategori: Elektronik, GenelEklenme Tarihi: Ara 27th, 2009Ekleyen: TeknoLobi
Share |
Haber baglantisi

En iyi ütünün meşhur bir ütü markası tarafından üretilebileceğine inanıyorsanız Philips’in Azur sersiyle tanışmadınız demektir.  Dayanıklı ev aletleri ve radyo-televizyon pazarında oyunun en başından beri var olan philips son yıllarda ince bir çalımla küçük ev aletlerine ağırlık vermeye başladı.
İşin gerçeği kalitesiyle göz dolduran işlere imza atan philips ütü pazarında azur serisiyle insanı kendisine hayran bırakıyor.

Birçok özelliğin var olduğu philips azur serisi ütülerin asıl göz dolduran özelliği patentli taban yapısıdır. Anadolium adını verdikleri taban, yapışmaz özelliği sayesinde ütüye uzun bir ömür veriyor (Bunu denedik. Ütünün ısı derecesini son ayara alıp altına naylon poşet yapıştırdık ve soğuduktan sonra ütüyü tekrar ısıttık eriyen poşeti ıslak bir bezle sildik.  Sonuç hayret vericiydi.  Poşet kalıntısından eser yoktu. ). Bu taban ayrıca asla kireç tutmuyor.

Ütünün bir diğer özelliği de sudaki kirecin yapısını değiştirmek suretiyle metal aksamlara yapışmasını engelleyen. “Anti CALC” özelliğidir. Bu özellik sayesinde ütü için alınan özel “ütü sularına” gerek duyulmuyor ( bilidiği gibi özel ütü suları saftır ve bundan dolayı buhar basınçları düşüktür. Bu durum ütünün kırışıklık açma yeteneğini azaltır).  Anti CALC kireçlenmeyi hatırı sayılır derecede engelleyebiliyor.

Yinede inatçı kireç birikintileri oluşabiliyor ütüde. Bu kireç birikintileri ütüyü ve ütünün performansını etkilemeye başladığında devreye “Self Clean” özelliği giriyor ve şiddetli buhar tekniğiyle ütünün kireçlerini çözüyor(en çok hoşuma giden özellik. Eğlenceli bulduğum bir gerçek)

Ütüde “Şok Buhar” düğmesi su püskürtme düğmesinin hemen yanında. Ütü yeterli ısıda çalıştığında şok buhar düğmesine bastığınızda yüksek basınçlı buhar ütünün alt deliklerinden ütülenen malzemeye hücum ediyor. Bu arada şiddetli bir ıslık sesi duyuluyor. Bu buhar öyle etkili oluyor ki ciddi kırışıkları bile bir seferde açabiliyor.

Ütünün en önemli özelliklerinden birisi de “anti dripting” damlamazlık özelliğidir. Ütüde bulunan özel mekanizmalar sayesinde damlama olayı mümkün değil. Denediğimiz ütüde, düşük sıcaklıkta yüksek buhar ayarında bile damlama olayına rastlamadık.

Ütüyü elektirik pirizine taktığınızda ince ve tiz bir “bip bip” sesi sizi uyarıyor. Bu özellik ilk defa duyanların dikkatinin ütüye yönelmesini sağlıyor(Gereksiz mi? Fakat hoş olduğu bir gerçek)

philips Azur serisi ütülerde bir diğer ilginç özellik ise belirli zaman aralığında kullanılmayan ütünün ışıklı ve sesli olarak sizi uyarması,  elektiriği otomatik olarak kesip soğumaya geçmesidir.
Dikey pozisyonda 8 dk sonra ütü kendini kapatıyor ve “bipbipbip” sesiyle sizi uyarıyor. Buarada ütü ışığı yanıp sönüyor.
Ütü tabanı ütülenecek malzemede yatay pozisyonda ise 30 saniye sonra yukarıda yazdığımız davranışı sergiliyor. Ütü hareket ettirildiği anda tekrar çalışmaya başlıyor ve bütün fonksiyonları normale dönüyor.

Ütü kablosunun ütüye giriş yaptığı yer ise “rooll” özelliği sayesinde kıvrılma bükülme gibi etkilerden dolayı deforme olmuyor.

Sonuç Olarak:

  • Ütüleme zamanını ciddi oranda azaltıyor philips azur serisi ütüler. Böylece elektirikten tasarruf ediyorsunuz. Sevdiklerinize ise zaman kalıyor. Yorulmuyorsunuz.
  • Ütü suyu gerektirmiyor. Paranız cebnizde kalıyor. Aynı zamanda ütü buharbasıncı kaybı nedeniyle açılmayan kırışıklar tarihe gömülüyor.
  • Damlatmazlık özelliği seyesinde ütülediğiniz elbiseleri kurutma derdinden kurtuluyorsunuz.
  • Ütü kablosunun kıvrılması derdi ise asla olmuyor.
  • Ütünün patentli taban teknolojisi seyesinde yapışan elbise atıklarından dolayı deformasyonlar yaşmak mümkündeğil.
 


Yazarlarimiz ve son yazilari
Editorun sectikleri